Aktualności
2024-03-28

Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu to od lat stały element strategii biznesowej Trans Polonii. Odpowiedzialność ta odnosi się nie tylko do działań na rzecz pracowników i klientów oraz do przedsięwzięć proekologicznych, ale także do działalności charytatywnej i sponsoringowej.

Trans Polonia prowadzi sponsoring finansowy, wspierając w ten sposób młodych, utalentowanych sportowców. Przez cały zeszłoroczny sezon firma kontynuowała współpracę z dwoma kierowcami kartingowymi, którzy skutecznie rozwijali swoje umiejętności, odnosząc kolejne sukcesy. W 2023 roku brali udział w profesjonalnej formule Rotax Max Challenge Poland, niejednokrotnie zajmując wysokie pozycje w organizowanych wyścigach. Dzięki doskonałym wynikom na koniec sezonu obaj znaleźli się na podium. Jeden ze sportowców zajął drugie miejsce w swojej kategorii: Senior Max, przy czym do lidera zabrakło mu jedynie sześciu punktów, natomiast drugi zajął pierwsze miejsce, zwyciężając w kategorii juniorskiej.

Firma angażuje się także w pomoc lokalnym i ogólnopolskim inicjatywom społecznym i charytatywnym. W minionym roku Trans Polonia po raz kolejny wsparła 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także Stowarzyszenie Wiosna w ramach programu Szlachetna Paczka. Dzięki zaangażowaniu pracowników i wsparciu ze strony firmy, Trans Polonii udało się spełnić wszystkie potrzeby jednej z lokalnych rodzin, a w paczce poza nowym piecem i drewnem na opał znalazły się: zapasy długoterminowej żywności, chemia gospodarcza, zimowe ubrania, bony podarunkowe, a także piękne i klimatyczne prezenty świąteczne.

Spółka od lat prowadzi również działalność charytatywną na rzecz Fundacji „Szkoła Otwartych Serc” z Oddziałami Integracyjnymi imienia Funduszy Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF w Malborku, dzięki której dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi uczą się w jednej klasie z pozostałymi uczniami. W 2023 roku firma, jak co roku, przekazała Fundacji pomoc materialną, przygotowując specjalne upominki oraz potrzebne w nauce materiały i artykuły szkolne. Trans Polonia wsparła także finansowo inicjatywę stworzenia wyjątkowego muralu  z okazji 30-lecia szkoły, w której siedzibę ma Fundacja. Dzieło nawiązuje do historii miasta Malbork oraz do samej Fundacji, a jego autorem jest Tomasz Żuk, koszaliński artysta-streetartowiec. Mural przedstawia rycerza, który do baszty, w której znajdują się dzieci, wkłada mnóstwo serc, natomiast dzieci wypuszczają je przez okno na świat. Serce to symbol tego, czego uczniowie uczą się w szkole – wartości, miłości i otwartości na drugiego człowieka.

Wszystkie wymienione powyżej działania są działaniami stałymi, podejmowanymi przez Trans Polonię od wielu lat. Jednak poza udzielaniem cyklicznego wsparcia różnym placówkom i organizacjom społecznym, firma równie chętnie przekazuje pomoc na rzecz innych wydarzeń i akcji charytatywnych. Na przykład w 2023 roku wsparła finansowo Stowarzyszenie „UltraKrew”, którego celem statutowym jest promocja honorowego krwiodawstwa oraz aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Poza przekazaniem środków pieniężnych, Trans Polonia zaangażowała się także w promocję akcji, zarówno na swoich social mediach, jak i wewnętrznie, zachęcając do udziału w niej swoich pracowników.

Dodatkowo, w okresie świąt Bożego Narodzenia, Trans Polonia przekazała finansową pomoc na rzecz organizacji lokalnego Charytatywnego Kiermaszu i Koncertu Kolęd w Lubiszewie. Na kiermaszu pojawiło się wiele atrakcji, z których skorzystać mogły całe rodziny, a zebrane podczas wydarzenia środki przekazane zostały na organizację pięknej wigilii dla ponad setki dzieci z tczewskiego Domu Dziecka oraz dzieci z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie. W ubiegłym roku Spółka wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji „Drogowi Mikołajowie”, której celem było finansowe wsparcie najmłodszych potrzebujących z Domu Dziecka. Inicjatywa ta polegała na przeprowadzaniu internetowych licytacji, na które Trans Polonia przekazała zestawy firmowych gadżetów.

Działalność charytatywna to już stały element kultury Trans Polonii. Jesteśmy dumni z tego, że dzielimy się swoim sukcesem z potrzebującymi oraz że takim podejściem zarażamy naszych pracowników.