Aktualności
2024-04-30

Za nami publikacja raportu rocznego i szczegółowe podsumowanie osiągniętych przez Grupę Kapitałową Trans Polonia wyników finansowych w 2023 roku. Warto również spojrzeć na ten czas pod kątem innych wydarzeń, dzięki którym śmiało możemy zaliczyć ubiegły rok do szczególnie udanych.

W 2023 roku Trans Polonia skutecznie realizowała wcześniej zamierzone cele i osiągała kolejne sukcesy na rynku przewozowym. Grupa przeprowadziła nowe inwestycje we flotę, dynamicznie rozwijała się na zachodzie Europy oraz zanotowała wzrost popytu na oferowane przez siebie usługi. Nasze wysiłki i zaangażowanie docenione zostały w wielu prestiżowych konkursach.

Pierwszym z wyróżnień odebranych w 2023 roku był tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Eksporter. Głównym celem tego konkursu jest promocja przedsiębiorstw, które osiągają sukcesy na rynkach międzynarodowych, prowadzą dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych, a ich działania charakteryzują się wysokim poziomem ekonomiczno-społecznym.   Kolejnym konkursem, którego laureatem zostaliśmy, był Medal Europejski. Od lat jego najważniejszym założeniem jest promocja dobrej jakości i metod jej osiągania, a zdobycie wyróżnienia udowadnia, że TPG działa zgodnie ze standardami Unii Europejskiej. Inną nagrodą, potwierdzającą niezawodną jakość naszych usług, jest medal QI Services, zdobyty, między innymi, za prowadzenie skutecznych metod zarządzania jakością i inwestycje w rozwój firmy.

Wartym odnotowania sukcesem jest także pojawienie się w Rankingu TSL, corocznie organizowanym przez Dziennik Gazety Prawnej. Trans Polonia nie tylko znalazła się w zestawieniu na miejscu wyższym, niż rok wcześniej, ale także została wyróżniona za odnotowaną dynamikę przychodów.

Jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień 2023 roku zostało przyznane Trans Polonii przez opiniotwórczy Dziennik Rzeczpospolita. Prezes Spółki – Dariusz Cegielski w sierpniu 2023 r. odebrał tytuł Człowieka Roku Branży TSL. Doceniony został za doskonałe przewidywanie trendów rynkowych i projektowanie skutecznych rozwiązań biznesowych. Głównymi czynnikami, które wpłynęły na przyznanie mu nagrody, były te działania Trans Polonii, które przyczyniły się do rozwoju firmy na Zachodzie Europy. Uwagę komisji zwróciły także innowacyjne projekty, podejmowane przez firmę, jak chociażby inwestycja w stację obsługi cystern, których w Polsce na ten moment bardzo brakuje.

Kolejną ważną nagrodą, potwierdzającą skuteczną ekspansję na rynki zachodnie, było wyróżnienie w kategorii eksporter w konkursie Gryf Gospodarczy, organizowanym przez Pomorską Radę Przedsiębiorczości. Celem programu jest przede wszystkim wspieranie przedsiębiorstw, które cechują się innowacyjnym podejściem, a także propagowanie najlepszych praktyk w świecie biznesu.

Poza zdobyciem nagród, świadczących o dynamicznym rozwoju firmy i jej stabilności finansowej, Trans Polonia niejednokrotnie doceniona została za prowadzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego. Działania z zakresu CSR od zawsze były dla nas bardzo istotne, tym bardziej cieszymy się więc, że zostały one zauważone. W 2023 zostaliśmy Laureatami Konkursu Firma Dobrze Widziana, a także Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, gdzie zdobyliśmy wszystkie możliwe tytuły: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma.

Na przełomie roku 2023 i 2024 Trans Polonia znalazła się w Rankingu Diamenty Forbesa, który wyróżnia najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorców, a także w Rankingu Gazele Biznesu, najstarszym w Polsce zestawieniu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Znalezienie się w nim potwierdza nie tylko doskonałe wyniki finansowe, ale i transparentność firmy.

Dodatkowo Trans Polonia otrzymała tytuł Lidera Polskiego Biznesu BCC, uzyskując przy tym Platynową Statuetkę, która do konkursu w tym roku wprowadzona została po raz pierwszy. Jak podkreśla Komisja,  zdecydowana większość zgłoszonych przedsiębiorstw wykazywała się bardzo dobrą kondycją ekonomiczną, jednak tę wyjątkową nagrodę zdobyć mogło tylko 20 z nich.

„Platynowa Statuetka Lidera Polskiego Biznesu to dla nas nie tylko ogromne wyróżnienie, ale i dowód na to, że w naszych działaniach obraliśmy dobry kierunek naszego rozwoju. Ta Nagroda cieszy tym bardziej teraz, w roku, w którym Trans Polonia świętuje swoje dwudziestolecie. Nasza firma od dwóch dekad pozostaje wierna swoim podstawowym wartościom, dzięki którym odnosi kolejne sukcesy na wysoko wyspecjalizowanym rynku przewozu płynnych materiałów niebezpiecznych. Jesteśmy dumni z tego, że nasze działania, mające wpływ na rozwój polskiej gospodarki, oraz działalność społeczna zostały po raz kolejny docenione w tak prestiżowym Konkursie” – powiedział Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonii.

Wszystkie zdobyte przez Trans Polonię nagrody są doskonałym potwierdzeniem skutecznych działań, jakie prowadziliśmy przez ostatnie lata i stanowią dla nas dodatkową motywację do dalszego rozwoju.