Aktualności
2021-10-29

Trans Polonia po raz kolejny wyróżniona została w kategoriach: Dobra Firma oraz Dobry Pracodawca. Tytuły te stanowią wyznacznik dobrze obranej drogi w działaniu firmy na rzecz Klienta i Pracownika. Rzetelna i otwarta komunikacja to dla nas priorytety w tym obszarze.

 

Laureaci konkursu to instytucje, które z powodzeniem funkcjonując na rynku spełniają jednocześnie zasadnicze kryteria związane z koncepcją CSR. Kryteriami wyboru laureatów są ich działania w zakresie prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu takie, jak chociażby działalność charytatywna czy sponsorska.

 

W tegorocznej edycji konkursu Trans Polonia po raz pierwszy zdobyła wyróżnienie w trzeciej kategorii: Eko Firma.

 

Trans Polonia, co wynika wprost ze specyfiki działania firmy transportowej, wywiera wpływ na środowisko. Niemniej jednak nie ucieka od odpowiedzialności i stara się wdrażać coraz to nowe rozwiązania, aby jej negatywny wpływ na planetę jak najbardziej zminimalizować.

Jednym z takich rozwiązań jest cykliczna wymiana taboru, która skutkuje niskim średnim wiekiem floty transportowej (2 lata dla ciągnika, 4,5 dla cysterny) co obniża ryzyko awarii i tym samym zwiększa pewność i terminowość przewozów. Każdy ciągnik siodłowy TPG spełnia najwyższą normę emisji spalin, czyli euro 6. Firma organizuje szkolenia z eco-drivingu dla kierowców. Duży nacisk kładziony jest też na precyzyjne planowanie tras, aby żaden z pojazdów nie wykonywał tak zwanych „pustych przebiegów”. Strategii środowiskowej dopełniają m.in. panele fotowoltaiczne, które w czerwcu 2020 roku zamontowane zostały na budynku siedziby firmy w Tczewie oraz na terenie okalającym budynek. Dzięki ich działaniu do tej pory udało się wyprodukować ponad 49 MWh zielonej energii, dzięki czemu do atmosfery nieodprowadzonych zostało 36,09 ton CO2.

 

Wymienione rozwiązania to tylko niektóre z działań, jakie firma podejmuje w trosce ośrodowisko. Tytuł Eko Firmy jest dla TPG jasnym komunikatem, że wszystkie te starania są znaczące. To również zachęta do wdrażania kolejnych proekologicznych rozwiązań.