Aktualności
2018-04-16

Rok 2018 to poszerzenie obszarów działalności transportowej OTP - spółki z Grupy Kapitałowej Trans Polonia - o segment przewozów cementu. Rozpoczęcie przez spółkę OTP przewozów tego produktu stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku.

‍OTP prężnie rozpoczęła kolejny rok, poszerzając działalność transportową o nowy rynek - przewozów cementu. Na początek będą to przewozy cementu sypkiego, których realizacja rozpocznie się od kwietnia.

Zgodnie z ocenami ekonomistów przemysł cementowy w Polsce jest obecnie najnowocześniejszym i najszybciej rozwijającym się w skali całej Europy. Jak przewiduje Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych, w związku z rosnącymi nakładami inwestycyjnymi, rozwijającym się budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturalnym, sprzedaż cementu w Polsce w kolejnych latach dynamicznie wzrośnie i zgodnie z prognozami w 2018 roku sięgnie już 17 mln ton.

Wraz ze wzrostem sprzedaży rośnie zapotrzebowanie na usługę transportową tego produktu. To doskonały moment na wykorzystanie wszechstronnego doświadczenia OTP w zakresie realizacji usług transportowych dla największych podmiotów i poszerzenie swojej działalności o kolejny segment rynku. Przewozy cementu sypkiego, to dobrze rokujący obszar, który również charakteryzuje się tendencją wzrostową i stale rosnącą sprzedażą.