Aktualności
2017-01-29

27 stycznia 2017 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbył się finał XXVII edycji konkursu Lidera Polskiego Biznesu, w którym tradycyjnie nagradzani są najlepsi polscy przedsiębiorcy. Trans Polonia, po raz piąty już, uhonorowana została podczas tego wydarzenia Diamentem do Statuetki Lidera. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Trans Polonia S.A. – Pan Dariusz Cegielski.

Lider Polskiego Biznesu uznawany jest przez przedsiębiorców za jedną z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce. Business Centre Club Statuetką Lidera Biznesu wyróżnia te firmy, które w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, a równie ważne są dla nich zasady społecznej odpowiedzialności, etyka prowadzenia działalności gospodarczej oraz dobro kraju. Natomiast te firmy, które Statuetkę otrzymały w latach wcześniejszych i jednocześnie utrzymały lub poprawiły swoją pozycję na rynku wyróżniane są Diamentami. Trans Polonia statuetkę Lidera Biznesu otrzymała w 2013 roku, a w kolejnych latach pięciokrotnie już uhonorowana została Diamentami do Statuetki Lidera.

Wielka Gala BCC to ważne wydarzenie w kalendarzu imprez gospodarczych, łączące nie tylko liderów biznesu, ale także przedstawicieli świata polityki, kultury, sportu i mediów. Podczas tego wieczoru corocznie przyznawane są także Nagrody Specjalne BCC, w tym roku Laureatami zostali: Werner Hoyer prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego – za wsparcie, w latach 2012-2016 polskiej gospodarki oraz przedsiębiorców kwotą ponad 25 miliardów euro kredytów, a także profesor Norman Davies – za wskazywanie Polakom drogowskazów na przyszłość badaniem historycznych sukcesów i porażek Polski.