Aktualności
2014-01-27

25 stycznia 2014 r. po raz dwudziesty w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XXIII edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu.

Trans Polonia po raz pierwszy otrzymała Diament do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. W 2013 roku Firma odebrała Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu, w tym roku zaś obroniła tytuł i znalazła się wśród laureatów konkursu Lider Polskiego Biznesu - Diamenty 2013. Diamenty przyznane są firmom, które od momentu przyjęcia Złotej Statuetki, utrzymały bądź poprawiły swoją pozycję na rynku.  

Podczas tegorocznej Gali Diament do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu w imieniu Trans Polonia S.A. odebrał Prezes firmy - Pan Dariusz Cegielski. W tym roku, wśród blisko dwóch tysięcy gości, obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski, członków BCC, znaleźli się także członkowie rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, duchowieństwo i znani publicyści.

Po zakończeniu części oficjalnej, w foyer Teatru Wielkiego odbył się bankiet, podczas którego w stoisku Wajda Studio można było otrzymać autobiografię Andrzeja Wajdy z podpisem autora. Odbyły się także: pokaz mody firmy VAN GRAAF, aukcja dziel sztuki Fundacji SYNAPSIS, prezentacja finalistek konkursu MISS EGZOTICA, loteria Fundacji Dzieciom ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ, loteria Fundacji SALVATTI.

Od 1991 roku Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom i ich szefom. W konkursie uczestniczą członkowie BCC, niezależnie od profilu produkcji firmy, świadczonych usług czy struktury własności, którzy w ubiegłych latach nie zdobyli tytułu Lidera Polskiego Biznesu. Nominacje (przyznawane od 1993 roku) i Złote Statuetki wręczane są podczas zimowej Wielkiej Gali Liderów, która od grudnia 1994 roku odbywa się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Zdobywcy Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku, mogą w następnej edycji konkursu ubiegać się o Diament do Złotej Statuetki. Podczas tegorocznej gali Diamenty otrzymało 41 firm.

W tegorocznej edycji konkursu ocenie poddało się 107 firm. Jury brało pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne - uwzględniając przy tym konkurencyjność branży i osiągane na jej tle wyniki - ale również jakość i nowoczesność produktów, poziom - szczególnie proeksportowych i tworzących nowe miejsca pracy inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową.

Obejrzyj relację