Aktualności
2023-03-28

W marcowym wydaniu Raportu TSL Gazety finansowej przedstawiona została lista Who is Who. Jej głównym celem było wyróżnienie osób, zarządzających firmami z branży, którym, jak wspomina redakcja, nie straszne są wyzwania rynku. Na liście nie zabrakło Prezesa GK Trans Polonia – Pana Dariusza Cegielskiego.

„Dostrzegają rozwiązania, które innym nie przychodzą do głowy. Z zainteresowaniem przyjrzeliśmy się temu, jak przeprowadzają swoje organizacje i zespoły przez burzliwy okres, w jakim przyszło nam funkcjonować” – możemy przeczytać na wstępie zestawienia.

 

Ostatni czas niewątpliwie przyniósł branży TSL, ale też całej gospodarce, wiele wyzwań. Jednym z największych okazała się na pewno rosnąca inflacja, a co za tym idzie, wzrosty kosztów, w szczególności w kontekście cen paliw. Raport udowadnia jednak, że istnieją firmy, które dzięki przemyślanym, ale także odważnym decyzjom, doskonale radzą sobie w obecnie panujących warunkach, rozwijają się i odnoszą nowe sukcesy.

Jednym z takich przedsiębiorstw jest GK Trans Polonia, która, dzięki dobrej kondycji płynnościowej oraz zbudowanej renomie, wciąż umacnia swoją pozycję na rynku, zarówno polskim, jak i międzynarodowym. Główną ambicją firmy w roku 2022 był rozwój, szczególnie w Europie Zachodniej. Wyniki za III kwartał udowadniają, że cel ten został osiągnięty. Firma na rynku zagranicznym zanotowała bowiem wzrost przychodów o 75% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wzrost zauważalny był również na rynku krajowym i osiągnął 58%.  

Swój sukces TPG opiera przede wszystkim na wysokiej jakości oferowanych usług, elastycznej ofercie oraz zaufaniu, jakim obdarzają Grupę jej klienci.

W bieżącym roku Trans Polonia zakłada dalszy, międzynarodowy rozwój. Pomogą w tym na pewno zaplanowane inwestycje flotowe, jak i również te, związane z systemami IT.