Aktualności
2023-09-01

31.08.2023 roku w Warszawie odbyło się V Spotkanie Liderów Branży TSL oraz Uroczysta Gala Wręczenia Nagród w Konkursie „Rzeczpospolita TSL Award”, organizowanego w ramach corocznego Rankingu TSL Rzeczpospolitej.

W tym roku Trans Polonia nie tylko pojawiła się w rankingu, ale Prezes Grupy – Dariusz Cegielski wyróżniony został wyjątkową nagrodą Człowieka Roku Branży TSL.

Pan Cegielski doceniony został za całokształt swojej działalności, a w szczególności za doskonałe przewidywanie trendów rynkowych i skuteczne odpowiadanie na nie.

Prezes Trans Polonii od zawsze związany był z rynkiem przewozów produktów chemicznych, a wejście Polski do UE w 2004 roku potraktował jako szansę dla własnej działalności w tym obszarze. Dziś TPG to ponad 370 jednostek transportowych i blisko 400 wykwalifikowanych pracowników, a operacje Grupy prowadzone są w całej Europie.

Głównymi czynnikami, które wpłynęły na przyznanie nagrody Panu Cegielskiemu, były te działania Trans Polonii, które przyczyniły się do rozwoju firmy na Zachodzie, np. finalizacja transakcji kupna belgijskiej firmy transportowej J.Deckers & ZN, dzięki której Grupa zyskała kolejną zagraniczną siedzibę, znajdującą się w samym sercu chemicznego rynku europejskiego. Komisja zwróciła także uwagę na innowacyjne projekty, prowadzone przez Grupę, jak chociażby inwestycja w stację obsługi cystern, których w Polsce na ten moment bardzo brakuje.