Aktualności
2013-05-09

W sobotę 11 maja 2013 roku, o godzinie 14.00, podczas Dnia Komunalnika na Bulwarze Wiślanym w Tczewie odbędzie się akcja „Rodzinne zdjęcie mieszkańców Tczewa”.  Z taką inicjatywą wychodzi nasza Spółka.

Będzie to wydarzenie historyczne. Każdy z mieszkańców będzie miał niespotykaną okazję, by trwale zapisać się w historii miasta. Nie będzie to bowiem zwyczajna fotografia. Pomimo, że zapozujemy do niej zbiorowo, to twarz każdej osoby będzie rozpoznawalna. Pierwsza na świecie fotografia tego typu, została wykonana w Gdańsku, było to „Rodzinne zdjęcie gdańszczan na koniec wieku” w czerwcu 2000 roku. Fotografia uwiecznia ponad 20 000 mieszkańców, z czego ponad 4 500 osób jest znanych z imienia i nazwiska.

Autorami zdjęcia będą fotografowie Sławomir Pultyn i Jerzy Rados, którzy od tego czasu wykonali ponad 50 podobnych zdjęć, które zawsze cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, m.in. „Rodzinne zdjęcie Kaszubów”, „Rodzinne zdjęcie mieszkańców Olsztyna”, „Rodzinne zdjęcie – Poznaniacy w Kadrze Europy”, „Rodzinne zdjęcie Powstańców Warszawskich”, “Mieszkańców Katowic”, “Malborka”, “Przystanku Woodstock”, “Rodzinnego zdjęcia Solidarności podczas koncertu Jeana Michela Jarre” i wielu innych. Autorzy wykonali także „Rodzinne zdjęcie Polaków z Ojcem Świętym” – największą na świecie panoramę, do której pozowało 2 miliony wiernych, wykonaną na krakowskich Błoniach, do której zapozował Papież Jan Paweł II.

Zdjęcia można zobaczyć na stronie internetowej www.rodzinnyalbum.pl.