Aktualności
2015-06-29

Trans Polonia GK znalazła się w gronie najlepszych firm Pomorza w rankingu ,,TOP 100 Pomorza”, zestawienia wyników największych i najlepszych pomorskich firm, przygotowanego przez „Dziennik Bałtycki”.                                               

Ranking ,,TOP 100 Pomorza” skupia największe firmy z województwa pomorskiego, prowadzące działalność na wszystkich rodzajach rynków. Jego celem jest analiza ich rozwoju poprzez porównywanie m.in. wyników finansowych, eksportu, sprzedaży, zatrudnienia, rentowności, nakładów inwestycyjnych. 

Tegoroczny ranking potwierdził silną pozycję i wkład TPG (Trans Polonia Group) w pomorską gospodarkę. 

W kategorii ,,Najwięksi eksporterzy” TPG (Trans Polonia Group) zanotował 25. pozycję z wielkością sprzedaży zagranicznej na poziomie 30.428 tys. zł w 2014 r., co ma swoje podstawy w silnej i dynamicznej strategii ekspansji na rynkach zagranicznych. Wysoka jakość specjalistycznych usług transportowych odpowiadająca standardom europejskim oraz najnowocześniejsza flota pozwoliły na intensyfikację działalności na arenie międzynarodowej. 

Rok 2014 był również okresem intensywnych działań inwestycyjnych, głównie w obszar własnej floty transportowej, w tym najnowocześniejszych modeli już z normą Euro 6. Łączny koszt zrealizowanych  inwestycji w 2014 roku  to prawie 15 mln zł, co klasyfikuje Trans Polonię  na 25. pozycji w kategorii firm, które poniosły najwięcej wydatków na inwestycje. 

„TOP 100 Pomorza jest kolejnym rankingiem potwierdzającym siłę oraz potencjał naszej firmy. Sam udział w rankingu świadczy o niesłabnącej dynamice TPG (Trans Polonia Group) oraz wpływie firmy na rozwój całego regionu. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się wśród najlepszych, największych i najprężniej działających firm z Pomorza.” – podkreślił Dariusz Cegielski, Prezes Trans Polonia