Aktualności
2020-01-27

25 stycznia 2020 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się Wielka Gala wieńcząca 29. edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu, która corocznie skupia najlepszych polskich przedsiębiorców. Podczas części oficjalnej Gali wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera, a laureatów z poprzednich lat uhonorowano Diamentami do Statuetek.

Trans Polonia już po raz siódmy z rzędu została wyróżniona Diamentem do Statuetki Lidera, którą otrzymała w 2013 roku. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Dariusz Cegielski: „Ta nagroda to potwierdzenie niesłabnącej pozycji Grupy Trans Polonia oraz niewątpliwie dodatkowa motywacja do podejmowania kolejnych wyzwań i tym samym dalszej realizacji strategii rozwoju. Jesteśmy dumni mogąc znaleźć się w tak znakomitym gronie.”

Lider Polskiego Biznesu to jedna z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce. W tegorocznej Gali udział wzięło blisko 2 tysięcy gości. Obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski – członków BCC, znaleźli się także członkowie rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, duchowieństwo i znani publicyści. Na Gali obecni byli m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki, były prezydent Bronisław Komorowski, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski i Małgorzata Kidawa-Błońska.

Nagrodę Specjalną BCC odebrał prof.Adam Strzembosz w uznaniu wkładu w transformację ustrojową w naszym kraju w sferze prawa, a także prof. Adam Daniel Rotfeld za zasługi dla Polski na polu polityki, dyplomacji i nauki.

Konkurs od 1991 roku organizuje Business Center Club przyznając Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom, które w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale także zasadami etyki, społecznej odpowiedzialności oraz dobrem kraju. Zdobywcy Złotych Statuetek Lidera, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku mogą w kolejnych latach ubiegać się o Diament do Złotej Statuetki.