Aktualności
2021-11-01

Z końcem 2021 roku do Grupy Kapitałowej Trans Polonia dołączyła spółka transportowa J. Deckers & Zn NV z siedzibą w Brecht w Belgii. Umowa nabycia 100% udziałów w spółce sfinalizowana została z 30 października br.

J. Deckers & Zn NV jest spółką transportową, zlokalizowaną w okolicach portów morskich ARA (Amsterdam - Rotterdam -Antwerpia). Specjalizuje się w transporcie płynnych ładunków chemicznych na terenie Europy Zachodniej, a w jej tabor wchodzi specjalistycznych 30 zestawów transportowych dedykowanych do przewozu płynnych produktów chemicznych.

Analiza rynku pod kątem ciekawych celów akwizycyjnych, które z jednej strony będą wiązać się ze wzrostem wartości Grupy dla jej Akcjonariuszy, a z drugiej wzbogacą Grupę pod kątem operacyjnym, to jeden ze stałych elementów strategii rozwoju Grupy Trans Polonia. Od dawna szczególnie interesujący pozostawał dla nas obszar logistyki płynnych ładunków chemicznych w Europie Zachodniej a dzięki tej transakcji będziemy jeszcze bliżej naszych kluczowych klientów w rejonie ARA – komentuje Dariusz Cegielski,Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

Trans Polonia Group jest specjalistycznym operatorem transportowo-logistycznym. Świadczy usługi w zakresie przewozów cysternowych płynnych surowców chemicznych i spożywczych, paliw oraz mas bitumicznych. Grupa działa na terenie całej Europy, prowadząc zarządzanie operacyjne z biura w Tczewie. Od 2008 roku notowana jest na GPW.