Aktualności
2017-01-23

21 stycznia 2017 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbył się finał XXVI edycji konkursu Lidera Polskiego Biznesu. Business Centre Club nagrodziła najlepszych polskich przedsiębiorców statuetkami Lidera, a tym, którzy Statuetki otrzymali w latach wcześniejszych i jednocześnie utrzymali lub poprawili swoją pozycję na rynku przyznała Diamenty 2016.

Trans Polonia po raz czwarty już otrzymała Diament do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, którą miała zaszczyt odebrać w 2013 roku. Podczas tegorocznej Gali firmę tradycyjnie reprezentował Pan Dariusz Cegielski – Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

W tym roku Nagrodą Specjalną BCC uhonorowano papieża Franciszka za wskazywanie roli, jaką odgrywają dziś, w niespokojnych czasach, przedsiębiorcy, którzy nie poddali się władzy pieniądza, ale traktują go jako narzędzie służące ludziom. Kolejną Laureatką Nagrody Specjalnej BCC została kanclerz Angela Merkel, która otrzymała Złotą Statuetkę BCC za intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych, handlowych i sąsiedzkich oraz stworzenie klimatu przychylności ze strony najwyższych władz Niemiec.

Statuetki oraz diamenty są przyznawane firmom i ich szefom od 1991 roku. Otrzymują je przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia działalności gospodarczej oraz troską o sprawy państwowe.