Aktualności
2013-07-13

13 lipca 2013 roku rozpoczęły się narodowe mistrzostwa Polski atp w tenisie amatorskim, najbardziej prestiżowa impreza w polskim świecie tenisowym. W tym roku po raz pierwszy Trans Polonia wsparła organizację imprezy, aktywnie zaangażując się w popularyzację sportu, zwłaszcza tenisa. 

W dniach 13-18 lipca 2013 rozegra się ok. 500 meczy, także turnieje open i open pro. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 400 zawodników w 11 grupach wiekowych.

Choć mistrzostwa amatorów w tenisie odbywają się po raz 29, po raz pierwszy uczestnicy otrzymają tak profesjonalną obsługę. Prócz świetnie przygotowanych kortów Warszawianki będą mogli relaksować się w specjalnie zbudowanej na czas turnieju strefie Players Lounge, w której otrzymają napoje, posiłki i pakiety hospitality, a po wyczerpujących meczach zajmą się nimi profesjonalni masażyści i fizjoterapeuci.

Mistrzostwa Polski w tenisie amatorskim to najbardziej renomowana impreza tego typu w kraju, odbywająca się od początku lat 80. Początkowo zawody rozgrywane były pod nazwą mistrzostwa Polski weteranów, w 2008 roku zmieniono nazwę na narodowe mistrzostwa Polski atp.

Nagrodą główną tegorocznej edycji KIA Amateur Australian Open, odbywającej się w ramach Mistrzostw, będzie wyjazd na wielkoszlemowy turniej do Australii. Zwycięska para obejrzy najlepszych tenisistów świata oraz zwiedzi Melbourne.