Aktualności
2024-01-29

Trans Polonia po raz kolejny znalazła się w zaszczytnym gronie przedsiębiorstw uhonorowanych podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu, zorganizowanej – po kilkuletniej przerwie - przez Business Center Club (BCC). Spółka odebrała w tym roku Platynową Statuetkę Lidera.

Lider Polskiego Biznesu BCC to ogólnopolski konkurs organizowany od trzydziestu lat. Jego zadaniem jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które osiągają najlepsze wyniki finansowe i skutecznie angażują się w rozwój gospodarczy kraju. Komisja przy wyborze Laureatów zwraca uwagę na etykę prowadzonego biznesu, a także działalność społeczną i charytatywną firm.

- Otrzymanie Platynowej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu to dla nas nie tylko ogromne wyróżnienie, ale i potwierdzenie dynamicznego rozwoju Trans Polonii. To dowód na to, że w naszych działaniach obraliśmy dobry kierunek. Zdobycie Nagrody cieszy tym bardziej teraz, w roku, w którym Trans Polonia świętuje swoje dwudziestolecie. Nasza firma od dwóch dekad pozostaje wierna swoim podstawowym wartościom, dzięki którym odnosi kolejne sukcesy na wysoko wyspecjalizowanym rynku przewozu płynnych materiałów niebezpiecznych. Jesteśmy dumni z tego, że nasze działania, wpływ na rozwój polskiej gospodarki oraz działalność społeczna zostały po raz kolejny docenione w tak prestiżowym Konkursie – stwierdził Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonii.

Platynowa Statuetka w bieżącym roku wprowadzona została do Konkursu po raz pierwszy, dla szczególnego uhonorowania tych, którzy otrzymali już w latach poprzednich Złotą Statuetkę, a w kolejnych, w ramach potwierdzenia utrzymywania wciąż wysokich wyników finansowych, szereg Diamentów do tej Nagrody. LPB to Konkurs z wieloletnią tradycją, dlatego o Platynową Statuetkę ubiegać mogło się liczne grono Laureatów poprzednich edycji. Jak podkreśla Komisja,  zdecydowana większość zgłoszonych przedsiębiorstw wykazuje się bardzo dobrą kondycją ekonomiczną, jednak Platynową Statuetkę LPB zdobyć mogło tylko 20 z nich. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym wyjątkowym gronie nagrodzonych firm znalazła się Trans Polonia, która pierwszą, Złotą Statuetkę LBP otrzymała w roku 2013.

Trans Polonia to czołowy operator transportowo-logistyczny, oferujący przewozy cysternowe płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, cementu i LPG. Firma obecna jest w całej Europie, a jej nowoczesna flota liczy już ponad 370 jednostek transportowych. TPG współpracuje z największymi przedsiębiorstwami z branży petrochemicznej.