Aktualności
2019-01-30

26 stycznia 2019 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbył się finał XXVIII edycji konkursu Lidera Polskiego Biznesu, w którym tradycyjnie nagradzani są najlepsi polscy przedsiębiorcy. Trans Polonia, po raz szósty już, uhonorowana została podczas tego wydarzenia Diamentem do Statuetki Lidera. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Trans Polonia S.A. – Pan Dariusz Cegielski.

„Trans Polonia w 2019 roku obchodzi 15-lecie działalności. Od samego początku dążyliśmy do objęcia pozycji lidera w naszej branży. W ciągu tych lat TPG z małej lokalnej firmy wyrosła na istotnego europejskiego gracza, zdolnego konkurować z wiodącymi międzynarodowymi podmiotami rynku logistyki płynnych towarów i surowców. Dzisiaj dysponujemy blisko 600 jednostkami transportowymi i nadal się rozwijamy. Miarą naszego sukcesu jest zaufanie stałych klientów i wciąż rosnące portfolio nowych. Wierzymy w osiąganie globalnych sukcesów przez polskie firmy.

Lider Polskiego Biznesu uznawany jest przez przedsiębiorców za jedną z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce. Business Centre Club Statuetką Lidera Biznesu wyróżnia te firmy, które w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, a równie ważne są dla nich zasady społecznej odpowiedzialności, etyka prowadzenia działalności gospodarczej oraz dobro kraju. Natomiast te firmy, które Statuetkę otrzymały w latach wcześniejszych i jednocześnie utrzymały lub poprawiły swoją pozycję na rynku wyróżniane są Diamentami. Trans Polonia statuetkę Lidera Biznesu otrzymała w 2013 roku, a w kolejnych latach pięciokrotnie już uhonorowana została Diamentami do Statuetki Lidera.

Podczas tego wieczoru corocznie przyznawane są także Nagrody Specjalne BCC. Złotą Statuetkę otrzymał gen. Frederick B. Hodges, b. dowódca US Army Europe za wkład w spójność Sojuszu Północnoatlantyckiego, wzmacnianie jego wschodniej flanki, stymulowanie debaty na temat solidarności członków NATO, a także za przyjaźń wobec Polski.