Aktualności
2024-01-29

25 stycznia Redakcja Magazynu Forbes Polska opublikowała Ranking Diamentów Forbesa 2024 po raz 16. wyróżniając najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorców. W tym prestiżowym gronie znalazła się również spółka Trans Polonia S.A.

„Wyróżnienie w Rankingu miesięcznika Forbes to dla nas niewątpliwy zaszczyt, a także potwierdzenie konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy. W tym roku Trans Polonia obchodzi swoje20-lecie. Od samego początku we wszystkich działaniach kierowaliśmy się jedną wizją - chcemy być marka rozpoznawalną i docenianą w Europie. Niełatwy rynek przewozów materiałów niebezpiecznych wymaga od nas najwyższej jakości i bezpieczeństwa oferowanych usług oraz pełnej orientacji na potrzeby klienta. Takie podejście doprowadziło nas do miejsca, w którym dziś jesteśmy. Obecność firmy w rankingu Forbesa to nie tylko dowód na to, że obraliśmy słuszny kierunek rozwoju. To również bodziec do podejmowania kolejnych wyzwań i wyznaczania nowych ambitnych celów” – mówi Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

Diamenty Forbesa to ranking firm najszybciej zwiększających swoją wartość, a przy jego tworzeniu brane są pod uwagę dane finansowe z ostatnich trzech lat. Przygotowany został we współpracy z gwarantującą silną metodologię firmą Dun&Bradstreet (dawniej Bisnode Polska). W Rankingu uwzględnione są przedsiębiorstwa, które wykazują się najbardziej efektownym wzrostem wyników finansowych, a znalezienie się wśród wyróżnionych to dowód stabilności firmy i jej potencjału do dalszego rozwoju.

Trans Polonia to czołowy operatortransportowo-logistyczny, oferujący przewozy cysternowe płynnych surowcówchemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, cementu i LPG. Firma obecnajest w całej Europie, a jej nowoczesna flota liczy już ponad 370 jednostektransportowych. TPG współpracuje z największymi przedsiębiorstwami z branżypetrochemicznej. Od 2008 roku Trans Polonia S.A. notowana jest na GiełdziePapierów Wartościowych w Warszawie.