Aktualności
2013-09-11

Trans Polonia postanowiła wspierać młode talenty sportowe. Szczególną opieką otoczyła bardzo zdolnego, młodego tenisistę z Tczewa - Kamila Gajewskiego.

Swoje pierwsze kroki tenisowe 18-latek zaczynał na tczewskich kortach, pod okiem swojego ojca-trenera. Kiedy jako 11-latek zaczął grać w turniejach ogólnopolskich, okazało się, że szybko awansował w rankingach i już jako 12-latek kończył sezon na 1 miejscu w rankingu Polskiego Związku Tenisowego z tytułem Mistrza Polski do 12 lat. W następnych latach kolejne sukcesy - pierwszy w rankingu do 14 i dwa tytuły Mistrza Polski na hali i na obiekcie otwartym. Jako 14-latek był bardzo wysoko sklasyfikowany w tzw. ETA (Ranking Europejski). Zaliczył kilkanaście startów zagranicznych.

W kategorii do 16 lat był dwukrotnym Wicemistrzem Polski i dwukrotnym Mistrzem Polski. Pierwsze wicemistrzostwo zdobył jako 15-latek. Od tej pory zaczął grać europejskie turnieje ITF - International Tennis Federation. W tym okresie trafił do Centralnego Ośrodka Sportu w Sopocie i trenował pod okiem Henryka Kornasa - trenera kadry narodowej do lat 18.

Następne Mistrzostwo Polski to HMP gdzie jako 18-latek zdobywa kolejny tytuł deblowy w Sobocie koło Poznania.

Kamil był wielokrotnym reprezentantem Polski na Mistrzostwa Europy (Indywidualne, jak i Drużynowe), praktycznie w każdej kategorii wiekowej. Ukoronowaniem jego dotychczasowej bardzo dobrej gry było powołanie do męskiej Reprezentacji Polski na mecz Davis Cup z RPA w Zielonej Górze, gdzie reprezentował Polskę obok Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota czy naszych deblistów Mariusza Fyrstemberga i Marcina Matkowskiego.

Jest wielokrotnym zdobywcą tytułów Mistrza Polski w drużynowych rozgrywkach razem z SKT Sopot, którą reprezentuje do dzisiaj.