ENDE
2015-03-17

Rosnąca świadomość człowieka dotycząca świata, w którym żyje, sprawia, że ekologia i bezpieczeństwo przepływów to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed logistyką przyszłości. Już dzisiaj do najważniejszych zadań, przed którymi stoją firmy logistyczne, należy znaczne ograniczenie emisji dwutlenku węgla i budowa zrównoważonych łańcuchów dostaw - wydajnych i społecznie odpowiedzialnych.

Firmy dbają o środowisko

Liczne raporty pokazują, że w naszym kraju świadomość ekologiczna biznesu i obywateli stopniowo rośnie. Wynika to w dużej mierze z wymagań obowiązujących w Unii Europejskiej i zmieniającego się modelu funkcjonowania firm, urzedów i gospodarstw domowych (...) 

Ochronę klimatu i emisję CO2 poprzez maksymalne wykorzystanie powierzchni ładunkowej pojazdu i ograniczenie "wolnych przebiegów" ma na uwadze także Trans Polonia. Przy ostatnich inwestycjach firma wybrała najnowocześniejsze modele ciągników z normą Euro 6.

- Staramy się osiągnąć jak najlepsze relacje pomiędzy kosztami, jakością, a emisją CO2. Dział floty szczegółowo monitoruje stan techniczny pojazdów. Organizujemy szkolenia z zakresu ekonomicznej oraz ekologicznej jazdy (...)

Wypowiedzi Adriany Bosiackiej, Dyrektora Spedycji / Członka Zarządu Trans Polonia S.A.

Cały artykuł dostępny w TOP LOGISTYK NR 1(43) LUY-MARZEC 2015

Autor: Sławomir Erkiert