ENDE
2013-03-18

Polska posiada duży i niewykorzystany potencjał segmentu przewozów intermodalnych – mówi w rozmowie z "RynkiemInfrastruktury.pl" Adriana Bosiacka, dyrektor spedycji, członek zarządu spółki Trans Polonia. – Jesteśmy na początku drogi, a firm korzystających z tego rodzaju transportu jest jeszcze niewiele – przyznaje. Branża rozwija się jednak bardzo szybko.

Rynek Infrastruktury: Trans Polonia obsługuje transport intermodalny w ruchu na linii porty – terminale intermodalne w Polsce i w Europie. Jakie są najbliższe plany spółki?

Adriana Bosiacka, dyrektor spedycji, członek zarządu Trans Polonia: Dążymy to tego, aby jeszcze bardziej wzmocnić i poszerzyć pozycję spółki. Głównym strategicznym założeniem jest dalsza rozbudowa struktur, które spowodują, że Trans Polonia będzie coraz istotniejszym graczem na rynku europejskim. Analizujemy również możliwości akwizycji celem wzmocnienia naszej pozycji na zagranicznych rynkach. W perspektywie średniookresowej spółka planuje znaczne zwiększenie przychodów. Szansę na taki scenariusz upatrujemy w rozwoju na rynkach zagranicznych.

Rozmowa z Adrianą Bosiacką, Dyrektor Spedycji / Członkiem Zarządu Trans Polonia S.A.