2013-02-22

Z wykształcenia jest Pani?

Ukończyłam Akademię Morską w Gdyni na Wydziale Administracyjnym, kierunek Towaroznawstwo, gdzie zdobyłam wiedzę na temat transportu towarów drogą morską.

Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej o specjalizacji Menadżer Personalny.

Pierwszą pracę rozpoczęła Pani w...

W 2003 r. w Telekomunikacji Polskiej na stanowisku konsultanta, a następnie od 2005 r. w firmie doradczej, na stanowisku szkoleniowca.

Do transportu drogowego trafiła Pani...

Przypadkiem. Dowiedziałam się, że firma transportowa poszukuje spedytora. Z racji tego, że praca szkoleniowca wiązała się z wieloma wyjazdami i praktycznie ciągle byłam w podróży, po dwóch latach zaczęłam rozglądać się za innym zajęciem. Akurat spółka Trans Polonia rozwijała swoją działalność i poszukiwała pracowników, a do tego ma siedzibę w mieście, w którym mieszkam. Postanowiłam aplikować i tak znalazłam się w branży TSL.

Największym wyzwaniem było...

Stanowiskiem, które objęłam po otrzymaniu pracy w Trans Polonia był spedytor drogowy. Na początku nie wiedziałam, czy będę w stanie poradzić sobie z nowymi zadaniami, czy spełnię oczekiwania względem firmy, zarządu, samej siebie. To był trudny czas. Dobrze pamiętam jak trudne były pierwsze doświadczenia, szczególnie wejście w środowisko transportowe. To właśnie współpraca z kierowcami i przewoźnikami była największym wyzwaniem. Nie było to łatwe zadanie, a już na pewno kiedy słyszałam "kobieta nie będzie mi mówić, co mam robić". Musiałam więc szybko wypracować sposób na współpracę z nimi i zdobyć ich zaufanie. Po paru miesiącach udało się to osiągnąć i z każdym dniem łapałam coraz większego bakcyla do transportu drogowego. Miałam też bardzo dobrego nauczyciela, Pana Dariusza Cegielskiego - Prezesa Trans Polonii, który tak naprawdę wszystkiego mnie nauczył. Przekazał mi wiedzę, zasady postępowania i cale know-how na temat rynku. Za to jestem mu bardzo wdzięczna.

Rozmowa z Adrianą Bosiacką, Dyrektor Spedycji / Członkiem Zarządu Trans Polonia S.A.