2013-05-28

W gdańskim Dworze Artusa odbyła się uroczysta gala Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy 2013. Nagrody i wyróżnienia odebrały firmy dynamicznie rozwijające się i innowacyjne w swoim działaniu. 

- Uwzględniają także w biznesie zasady transparentności, etyki i mają na uwadze potrzeby otoczenia, w którym działają - powiedział Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Nagroda Gryfa Gospodarczego pokazuje poziom jakości, jaki trzeba osiągnąć, aby ją otrzymać. Życzę wszystkim laureatom, aby nie schodzili poniżej tych wysokich standardów. Galę jak co roku uświetniły osobistości polityki, samorządu, biznesu, kultury i nauki.

Gryfy Gospodarcze przyznawane są w czterech kategoriach: mikro-, małych, średnich i dużych firm. W tym roku kapituła konkursu zdecydowała, że w kategorii mikro- statuetka nie zostanie przyznana. W kategorii małych firm główną nagrodę zdobyła Trans Polonia S.A. z Tczewa. 

- Jesteśmy obecni na wielu rynkach zagranicznych, gdzie staramy się poprzez swoją działalność promować Pomorze - powiedział Dariusz Cegielski prezes Trans Polonii. - Jest nam niezmiernie miło z powodu uznania w postaci Gryfa.