ENDE
2015-01-24

W sobotę po raz dwudziesty pierwszy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XXIV edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu organzizowanego przez Business Centre Club. Podczas części oficjalnej Gali wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do swoich Statuetek.

W XXIV edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu ocenie poddały się 104 firmy. Dokonując weryfikacji, Jury brało pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne - uwzględniając przy tym konkurencyjność branży i osiągane na jej tle wyniki - ale również jakość i nowoczesność produktów, poziom - szczególnie proeksportowych i tworzących nowe miejsca pracy inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową.

Wśród 40 nominowanych do nagrody Lidera Polskiego Bizneu znalazły się pomorskie firmy:

- PIKA Sp. z o.o. i Prezes Zarządu Leszek Kalkowski za dynamiczny rozwój, wysoką rentowność, profesjonalizm, wdrażanie innowacyjnych narzędzi i procesów, czytelną politykę jakości.

- Poldanor SA i Prezes Zarządu Grzegorz Brodziak za doskonałą rentowność, stały wzrost zatrudnienia, a także dbałość o środowisko naturalne.

TREFL S.A. i Właściciel Kazimierz Wierzbicki za systematyczne umacnianie pozycji na rynku, wiarygodność, stałe wzbogacanie oferty produktowej, za wciąż nowe pomysły na poznawanie świata, kształtowanie kreatywności, a także wsparcie drużyn sportowych.

Tytuł Lidera Polskiego Biznesu przyznano firmie TREFL SA oraz właścicielowi Kazimierzowi Wierzbickiemu.

Pomorscy laureaci poprzednich edycji konkursu zdobyli diamenty do Złotych statuetek Lidera Polskiego Biznesu. Frima ARGO SA odebrała szósty diament. INTERNATIONAL PAPER-KWIDZYN sp. z o.o. ma już dwa diamenty. POLNORD SA odebrała pierwszy diament, TRANS POLONIA SA może poszczycić się dwoma diamentam, a Port Lotniczy Gdańsk sp. z o.o. posiadł już piąty diament. PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE GÓRSKI sp. z o.o. Sp.k. ma już siedem diamentów, także VECTOR sp. z o.o. może pochwalić się siedmioma diamentami.

Tegorocznym laureatem Nagrody Specjalnej BCC za aktywne działania na rzecz rozwoju i stabilności naszego kraju, politykę porozumienia i zrozumienia, sprzyjającą rozwojowi polskiej gospodarki i polskich przedsiębiorstw został Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.