2016-09-19

Na pytania redakcji portalu e-petrol.pl o przyczyny wejścia na rynek przewozu paliw płynnych i planach rozwoju odpowiada Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

e-petrol.pl: Informacja o przejęciu spółki Orlen Transport była dla rynku zaskoczeniem. Co zdecydowało o tym, że zaangażowali się Państwo w segment przewozu paliw płynnych?

Dariusz Cegielski: O rozwoju poprzez akwizycje myśleliśmy od wielu lat. Nadarzały się okazje, ale nie byliśmy pewni co do ich słuszności, a z czasem rynek pokazał, że mieliśmy rację. Z pomysłem na kupno Orlen Transport było inaczej. Od początku byliśmy przekonali, że włączenie paliwowej spółki w ramach naszej grupy to krok w dobrą stronę. Po pierwsze, jest to doskonałe uzupełnienie naszej wcześniejszej oferty. Nabywając Orlen Transport, staliśmy się liderem przewozu paliw w Polsce, zatem nasza nowa większa skala działania i solidny park logistyczno-transportowy pozwalają rozmawiać o kolejnych kontraktach z dużymi graczami, co stanowi drugi istotny aspekt. Z drugiej strony - wejście na rynek transportu paliw to także wsparcie dla naszej dotychczasowej działalności – przewozów płynnych ładunków chemicznych, spożywczych i asfaltów. Tu mamy możliwość osiągnięcia znaczących synergii w ramach Grupy PKN Orlen, ale także możemy podchodzić do rozmów z innymi koncernami, także międzynarodowymi.

czytaj więcej...