2013-06-25

Po raz dziesiąty wyróżniające się na Pomorzu firmy i postacie odebrały statuetki Orłów Pomorskich. Nagród przyznawanych przez czytelników Magazynu Pomorskiego za szczególne osiągnięcia w biznesie, kulturze, nauce, działalności społecznej i sporcie było w tym roku więcej niż w poprzednich edycjach. 

Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się 18 czerwca 2013 r. w gdańskim Dworze Artusa. „Orzeł Pomorski” trafił również do rąk Pana Dariusza Cegielskiego, Prezesa Trans Polonii S.A. Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w biznesie, kulturze, nauce, działalności społecznej i sporcie. Czytelnicy wskazują na osobowości najbardziej wartościowe, szlachetne, wyróżniające się pod każdym względem oraz firmy - dynamiczne, aktywne, rozwojowe, dbające o pracowników oraz swoje otoczenie. 

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, nie tylko ze względu na dziesiątą edycję plebiscytu, ale również na bardzo dużą ilość głosów. Z tego też powodu postanowiono uhonorować nie jak wcześniej – dziesięciu kandydatów, ale aż jedenastu. Nowością jest również przyznany przez Edytora Orzeł Pomorski Innowacyjności.