2017-05-22
Trans Polonia zamierza do wakacji przeprowadzić emisję akcji; rozwinie transport chemikaliów (wywiad)

Trans Polonia zamierza do końca czerwca przeprowadzić emisję akcji. Pozyskane środki przeznaczy na inwestycje nastawione w dużym stopniu na rozwój segmentu transportu chemii, który w ciągu 3 lat ma wielkością dorównać segmentowi przewozu paliw. Spółka pracuje nad długoterminową polityką dywidendową.

"Widzimy możliwość zatwierdzenia prospektu przez KNF w niedługim czasie. Jeśli uzgodnienia przebiegłyby sprawnie, emisja powinna być zrealizowana w czerwcu" - powiedział PAP Biznes prezes spółki Dariusz Cegielski.

Obecna oferta jest kierowana do inwestorów instytucjonalnych. 

(...)

W marcu tego roku spółka ogłosiła, że planuje wydać na inwestycje około 62 mln zł w latach 2018-2020, a duża część tych nakładów ma być sfinansowana właśnie emisją do 8,5 mln nowych akcji.

Trans Polonia planuje zakup 106 cystern i 40 ciągników siodłowych.

"Zgodnie z naszym założeniem, wpływy z emisji miałyby zapewnić istotną część kwoty, jaką planujemy wydać w ramach programu inwestycyjnego" - powiedział prezes.

Cegielski dodał, że spółka, nie czekając na efekty emisji, zwiększa już pulę zamówień od dostawców.  

"Nie chcemy tracić czasu. Zależy nam na utrzymaniu dynamiki wzrostu i wykorzystaniu dobrej koniunktury" - powiedział.

Program zakłada szczególny rozwój segmentu transportu chemikaliów.

"Zdecydowaliśmy się na takie rozłożenie akcentów, ponieważ w przypadku transportu chemii mamy do czynienia z rynkiem o bardzo dużej skali. Z naszym obecnym udziałem rynkowym mamy w tym obszarze potężne rezerwy wzrostu" - powiedział Cegielski.

(...)

Cały artykuł dostępny jest tutaj.

Podpis: Monika Borkowska (PAP Biznes)