2013-01-26

Podczas sobotniej gali Business Centre Club (BCC) w Warszawie, 11 firm otrzymało tytuły Liderów Polskiego Biznesu. Nagrody specjalne otrzymali b. szef MON Janusz Onyszkiewicz, b. wicepremier Janusz Steinhoff oraz b. premier W.Brytanii Tony Blair.

Prezes BCC Marek Goliszewski otwierając sobotnią uroczystość powiedział, że rok 2013 będzie najlepszym rokiem dla Polski. "Rząd odrzuci interwencjonizm państwowy. Wzrost gospodarczy, wbrew pesymistycznym prognozom, osiągnie aż 6 proc., a planowany przez resort finansów 4 proc. deficyt budżetowy, skurczy się do 2 proc. Obserwując te zaskakujące wyniki Komisja Europejska złagodzi dla Polski kryteria monetarne i fiskalne traktatu z Maastricht  i za dwa lata przyjmiemy euro " - mówił. 

"Chciałem jeszcze wiele powiedzieć, ale się obudziłem" - dodał Goliszewski. "Lecz widząc zgromadzonych tutaj ludzi z pomysłami, ludzi z głową, ludzi pracowitych, przedsiębiorców ciężko pracujących, nie mam żadnej wątpliwości, że to co powiedziałem stanie się rzeczywistością" - zaznaczył prezes BCC. 

Liderami Polskiego Biznesu zostały: Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o., Ceramika Paradyż Sp. z o.o., Corab Sp. z o.o., Energoprojekt-Katowice S.A., Hertz System Ltd Sp. z o.o., Hochland Polska Sp. z o.o., International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o., Pruszyński Sp. z o.o.., Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud Sp. z o.o., Trans Polonia S.A. i TurboCare Poland S.A. 

Nagrody specjalne BCC zostały wręczone Steinhoffowi, Onyszkiewiczowi oraz Tony’emu Blairowi. Nagroda jest przyznawana od 1992 roku dla wybitnych osobistości spoza środowiska biznesu za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. (PAP)

Źródło: PAP mick/ jm/